stare książki

Skanery książkowe

Jesteśmy firmą z długoletnim doświadczeniem w branży. Specjalizujemy się w digitalizacji dokumentów, skanowaniu książek, starodruków, a także dzieł sztuki. Znajdziecie Państwo u nas bogatą ofertę urządzeń potrzebnych do skutecznej digitalizacji ręcznej, automatycznej lub półautomatycznej.

Skanery książkowe, które oferujemy, wyposażone są w specjalistyczne konstrukcje przeznaczone do wydajnego i ergonomicznego skanowania dokumentów zwartych. Umożliwiają skanowanie książek z użyciem najnowszych technologii, bezinwazyjnie, szybko i łatwo.

Bezpieczny skaner do książek i starodruków o różnym formacie

W naszej ofercie dostępne są skanery książkowe, które pozwalają na skanowanie materiałów o różnych wielkościach – od formatu A3+ do A1+. Ponadto, urządzenia te mogą być z powodzeniem używane do digitalizacji delikatnych, wiekowych dokumentów. Skanowanie książek przy ich użyciu jest całkowicie bezpieczne. Gwarantują to technologie, które ograniczające ingerencję maszyny w oryginał.

Skanery

Skanery manualne i półautomatyczne

Skanery Bookeye w szerokiej gamie konfiguracji charakteryzują się umiarkowaną ceną. Są to konstrukcje ze stołem umożliwiającym skanowanie książek w pozycji płaskiej lub nie w pełni rozwartej. Są oferowane również w konfiguracji samoobsługowej, idealnej do czytelni.

skaner książek bookeye
skaner książek
Skanery

Skanery automatyczne

Skaner automatyczny ScanRobot to unikalna konstrukcja o wyjątkowo delikatnym, pneumatycznym sposobie przekładania kart, zapewniająca najwyższe wydajności skanowania i bezpieczeństwo oryginałów. Może być podstawą zaawansowanych systemów masowej digitalizacji.

Skanery

Skanery płaskie wielkoformatowe

Klasyczna konstrukcja z szybą przeniesiona innego wymiaru – skanery Widetek o formatach A3 oraz A2 gwarantują dużą wydajność przy zachowaniu  wysokiej jakość w przypadku dokumentów płaskich oraz możliwość odwzorowania tekstury skanowanych obiektów. Skanery płaskie Kurabo to znakomita jakość i geometryczna dokładność odwzorowania dokumentów płaskich (map, rysunków, grafik, fotografii, plakatów).

ikona skaner wielkoformatowy
skaner widetek
Skanery

Skanery do dzieł sztuki

Nietypowe zastosowania wymagają nietypowych konstrukcji. Skaner Widetek 36ART pozwala skanować oprawione dzieła sztuki (grafiki, obrazy, ryciny itp.) dzięki ruchomej płycie stołu roboczego i głowicy skanującej umieszczonej w większej odległości od skanowanego obiektu. Skanery płaskie A1 i A0  Kurabo, wyposażone w wysokiej klasy pojedynczy przetwornik liniowy CCD, charakteryzują się z kolei wyjątkową dokładnością odwzorowania geometrycznego przy wysokiej rozdzielczości.

Skanery

Skanery do mikroform

Mikrofilmy ciągle jeszcze stanowią dużą część zasobu archiwalnego. Ich skanowanie wymaga szybkich niezawodnych urządzeń dostosowanych do różnorodnych formatów i sposobów przechowywania (rolki 30,5 i 305 metrów), mikrofisze i karty okienkowe. Wszystkie te obiekty mogą zostać zeskanowane za pomocą skanerów Sunrise

skaner sunrise
skaner skymax
Skanery

Skanery dokumentowe

Skanowanie dużych ilości dokumentów o różnych formatach, gramaturach, zawartości, czy różnym stopniu zużycia stanowi wyzwanie, któremu sprostać może jedynie sprzęt najwyższej klasy. Konstrukcja urządzeń Scamax, ograniczająca do minimum koszty eksploatacji oraz szerokie możliwości w zakresie korekcji skanowanych obrazów, sprawiają że skanery te wykorzystywane są wtedy, kiedy inne nie zdają już egzaminu.

Skanery do książek, dzieł sztuki i dokumentów

Naszą misją jest dostarczenie niezawodnych urządzeń skanujących do różnych firm, instytucji i organizacji. Współpracujemy z największymi bibliotekami, archiwami, muzeami, a także z lokalnymi instytucjami kulturalnymi oraz biurami i urzędami. Dlatego w naszej ofercie mamy zarówno tradycyjne skanery do książek (Bookeye), jak i skanery wielkoformatowe, dokumentowe, a także skanery do mikroform.

Chętnie pomagamy dobrać optymalne urządzenie do każdej instytucji.